Konteyner Çatısı Tamiri

Konteyner çatıları konteynerinizi güneş sıcağından korumasından ziyade en başta yağmur ve kardan korumaktadılar. Konteynerlerin standart çatısı trapez paslanmaz sacdan ve hemen altındaki ısı yalıtımını sağlayan izocamdan oluşmaktadır. Trapez sac sizleri güneş sıcaklarından, yağmurdan ve kardan koruma sağlar. Tabi bu çatınızın sağlam kaldığı sürece sıkıntı yaşamazsınız. Konteyner çatıları doğal yağışlarla pek kolay zarar görmezler. Sadece dış müdehalelerle yada üzerine ağır yada delici birşey düşmesi ile zarar görürler.

Konteyner Çatısının Sağlamlığını Korumak İçin Ne Yapmalıyım?

Konteynerinizin çatı bölümünde yapılan en büyük hatalardan ilki, çatı üzerinde birisinin dolaşmasıdır. Dolaşma esnasında su tahliye kanallarının olduğu bölümlere basılması gerekmektedir. Çünkü o bölümler zemine tam dokunur, yanlarındaki kıvrımlı yükseltiler ise hem çatı havalandırmasını sağlar hem de suyun kanallardan taşmasını engeller. Fakat havada kabarık şekilde durdukları için altı boştur. Eğer üzerine 50 KG üzeri bir ağırlık baskısı gelirse kolayca eğilip, bükülebilirler. Bu sebeple zaman zaman eğildiği yerden ufak yırtılmalar yaşanır. Buda çatınızın artık kar ve suya açık hale gelmesini sağlar. Bu hasardan sonra artık şiddetli yağmurlar haricindeki normal çiseleme diye tabir edilen yağmurlarda bile konteynerinizin içerisinde su almaya başlar. Her yağmurdan sonra bu sorunu yaşamak sizi konteynerinizi kullanamaz hale getirir.

Alo Konteyner Tamiri, konteynerizde yaşayacağınız her türlü çatı sorununda hem malzeme temin eder hem de adresinizde konteynerinizin çatısını tamir eder. Böylece hem zaman hem de nakliyeden tasarruf sağlarsınız.

Konteynerizin çatı ve diğer türlü tamir işleri için hemen bizi arayınız!.

Konteynerinize Ekstra Çatı Yaptırmak

Standart konteyner tavan çatısı sağlam olduğunda normal şartlardaki yağmurlarda konteynerinizi rahatlıkla korur. Bazı zamanlarda ise sağlam bir tavan çatısının bile fayda etmediği zamanlar yaşarsınız. Örneğin fırtınalı, yoğun bir yağmur gibi. Böyle durumlarda ise konteyneriniz kaçınılmaz olarak su alacaktır. Bu şiddetli yağmurlarda yağan yağmur o kadar yoğun olur ki, konteyneriniz bu esnada göl gibi oldu tabirini karşılayacak seviyede tahliye edilemeyen yağmurdan su alır. Böyle durumlarda ise mecburen ekstra bir V tipi çatı yaptırmanız gerekmektedir.

Eğer ekstra bir konteyner çatısı yaptırmaya ihtiyacınız varsa aşağıdaki linkteki yazımızı da okumayı unutmayınız.

Konteyner Çatısı Yaptırma, Çatı Kapatma

Bunlarda ilginizi çekecektir...

× Satış Temsilcisi