ISO yük konteynerleri günümüz de uluslararası ve yurtiçi taşımacılığın bel kemiğini oluşturmaktadır. ISO konteynerler sağlam şase yapısı ile darbelere karşı çok dirençli olması, geniş iç hacimleri ve dünyanın her ülkesinde kamyonla, tırla, trenle ve gemiyle taşıma standartlarına uygun olması sebebiyle oldukça yoğun kullanılmaktadır. ISO konteynerler oldukça ağır ürünlerdir de aynı zamanda. Bu tür yoğun ve sağlam metal kullanılan yük konteynerleri dünya da başta Türkiye ve Çin olmak üzere bir çok ülkede üretimi yapılmaktadır.

Sıfır ISO Konteynerin Fiyatı Ne Kadar?

Fakat uluslararası bu kadar rağbet gören ISO konteynerleri sıfır olarak satın almak istediğiniz de fiyat açısından 2 seçeneğiniz var. Piyasanın en uygun fiyatını Çin veriyor maalesef. Ama Çin dışında bir alternatif arıyorsanız tek alternatifiniz Türkiye’dir. Türkiye’nin Çin’e göre 3 adet avantajı mevcuttur. Birincisi Çin’de size ürünlerinizi en erken teslim edecek nakliye gemi olduğu için ortalama 30-45 gün arası hazır bir konteyneri teslim eder. Türkiye’den ISO konteyner almanın ise süre avantajı mevcuttur. 1 hafta ile 12 gün arasında bir konteynerin imalat süresi mevcuttur. Eğer hazır stokta var olan konteyner mevcut ise 1 gün içerisinde ISO konteynerinizi teslim alıp hemen kullanmaya başlarsınız. Bu süreler baz alındığında ise Türkiye’den ISO konteyner satın almak neredeyse aynı maliyete geliyor denebilir.

Sıfır ISO Konteynerlerin Ortalama Fiyat Tablosu

  • 20 Feet Iso Konteyner Fiyatı: Türkiye: 4600 $ civarı – Çin: 3300 $ civarı
  • 40 Feet Iso Konteyner Fiyatı: Türkiye: 6800 $ civarı – Çin: 5000 $ civarı

ISO Konteyner Tamiri

Eğer hali hazırda bir ISO yük konteyneriniz varsa bunun hasarlı yerlerini tamir ettirmek bu fiyat şartlarında daha avantajlı sayılır. Eğer hiç konteyneriniz yoksa ikinciel almak istiyorsanız aldığınız konteynerin kusurları mevcutsa bunları da tamir ettirerek kâr sağlarsınız.

ISO yük konteynerleri geniş iç hacmi ve sağlam yapısından dolayı oldukça çok yük ile doldurulmaktadırlar. Hatta bunlar zaman zaman bir kaç tonu geçen ağır metal parçalar taşıdıkları da olurlar. Bu tür malzemelerin yüklenip taşınması esnasında, ayrıca nakliye yapılırken dengesiz işlemler yapılması esnasında aldığı darbeler ile bu sağlam yük konteynerleri hasarlar alabilmektedirler.

İSO konteynerler özelliği gereği sağlam iken suya düştüklerinde ortalama 4 saat batmamak üzere tasarlanmaktadırlar. Ama kusurlu bir iso konteyner ise dakikalar içerisinde suyun derinliklerine gömülür yada taşıma esnasında yağmur sularını içerisine alarak taşıdığınız ürünlerin bertaraf olmasına sebep olabilirler. Bu yüzden yük konteynerlerinizin kullanım öncesi sağlam olup olmadıklarından emin olun, eğer arızaları, kusurları varsa muhakkak tamir ettiriniz.

Alo Konteyner Tamiri ekibi olarak Türkiye’nin her yerine İSO Yük Konteyneri tamiri hizmeti vermekteyiz.

Fiyat teklifi almak için hemen Alo Tamir hattımızı arayınız yada [email protected] mail adresimize tamiri yapılacak hasarlı bölgelerin fotoğrafını mail atınız.

× Satış Temsilcisi