Konteynerler bildiğiniz üzere büyük oradan metal aksamlar üzerine oluşmaktadır. Metal aksamların ise en büyük sorunu paslanmadır. Paslanmaya karşı ise en büyük savunmanız haliyle boya olmaktadır. İyi bir boya hem konteynerinizin ömrünü uzatır, 20, 25 seneye varan kullanım imkanı sunar, hem de güzel ve hoş görünmesi sağlar. Bu sebeple konteyneriniz de şık ve düzgün görünmek istiyorsanız boyasının temiz ve sürekli yeni olmasına özen gösterin.

Konteyner Boyası Neden Dökülür?

Konteynerlerin boyaları zaman aşımı ve dış etkenlerle zamanla dökülür. Bunlardan bazıları imalat aşamasındaki nedenlerdir, bazıları ise imalattan sonra kullanım aşamasındaki nedenlerdir. Bunlar ise kısaca aşağıdaki maddelerden ibarettir.

 • Öncelikle konteynerin imalat aşamasında boyama öncesi metal aksamların temizliği ile alakalıdır. İyi bir konteyner firması imalat aşamasında boya öncesi demir aksamları paslı olmamasına özen gösterirmelidir. Eğer pas mevcutsa üzerine atılan boya zamanla pasın yoğun olduğu bölgelerden kabarmalar gösterip dökülmeye başlayacaktır.
 • Metal aksamların boya öncesi yağlı olması da üzerine atılan boyanın yağlı bölgelerden kabarmasına ve dökülmesine sebep olacaktır.
 • Kullanılan boyanın kalitesi ve yoğunluğuda çok önemlidir. Boyalarımızı özel boya üretimi yapan firmalardan kendi renk tonlarımızda ve kalitemizde ürettirip almaktayız, hazır üretilen boyalara itibar etmemekteyiz.
 • Boyama öncesi astarlama yapılmazsa konteynerin boyasının dökülmesi kaçınılmaz olur.
 • Konteynerin koyulduğu zemin toprak ise yada beton olsa bile zeminin sürekli ıslak kalması boyanın başta suya temas eden noktalarından sürekli suya maruz kalmaktan dolayı boyanın eriyip incelmesine ve dökülmeye başlamasına neden olur.
 • Konteyner boyasının dökülmesine neden olan en önemli etken ise dikkat edilmeden konteyner boyalarını çizen çarpmalardan dolayı oluşan çiziklerdir. Boya bu noktadan aldığı darbe ile sac ve diğer metal aksamların üzerinden bir defa söküldü mü oradan alacağı su ve nem ile zamanla boyanın kabarmasına ve dökülmesine sebep olacaktır.

Büyük oradan konteyner boyası yukarıda bahsedilen sebeplerden dökülür. Konteynerinizin boyasının dökülmesi, onun çirkin görünmesinin yanı sıra hem kullanım ömrünü büyük oranda kısaltır hem de çirkin bir görüntü sağlayarak itibar kaybına sebep olur.

Konteynerime Yeni Boyama Nasıl Yaptırırım?

Alo Konteyner Tamiri olarak Tüm Türkiye’de adresiniz de konteyner boyama hizmeti vermekteyiz. Uzman boya ekibimiz öncelikle boyanın dökülmesine neden olan deformeleri düzeltir ve yanlarında getirdikleri endüstriyel boya makinesi ve kaliteli endüstriyel boya ile konteynerinizi yeni gibi görünecek şekilde boyamasını yapar.

Hem ISO konteyner hem de standart konteyner boyaması hizmetini adresiniz de vermekteyiz.

Konteynerinizi Alo Konteyner Tamiri’ne boyatmak istiyorsanız hemen Alo Tamir hattımızı arayınız, Whatsapp hattımızdan iletişime geçiniz yada [email protected] mail adresimize mail atınız. Size uygun fiyatımızı çıkaralım, konteynerinizi yeni gibi boyayalım.

1 Yorum

 1. huriye

  merhaba yaklaşık 50 m2 alan için konteyner boyama fiyatı almak istiyorum.
  sakaryada yapılacak iş mümkün mü?

Yorumlar kapalı.

× Satış Temsilcisi