ISO konteynerler 10’luk, 20’lik, 40’lık ve 45’lik olmak üzere genellikle 4 ebatı ülkemizde bolca bulunmaktadır. 10’lu diye tabir edilen ebat İngiliz ölçü birimi olan Feet ölçü birimi ile 10 feet anlamından gelmektedir. 10 feet yaklaşık 3 metreye denk gelmektedir. Diğer ISO konteyner ebatlarının denk geldiği ölçüler ise 20 feet = 6 metre, 40 feet 12 metre, 45 feet ise 13,5 metreye denk gelmektedir. ISO konteynerlerin genişlikleri ise uluslararası standartlar çerçevesinde 2,40 metredir. Yükseklikleri ise standart ISO konteynerler de 2,6 metre, High Cube olarak adlandırılan ürünler de ise 2,9 metredir.

ISO konteynerlerin asıl amacı uluslararası yük taşımacılığında kullanılmasıdır. Özellikle Çin gibi yüksek ihracat rakamlarına sahip ülkelerden Türkiye’deki bir firma ürünler satın aldığında, Çinli firma ürünlerin zarar görmemesi için bir İSO konteynere ürünleri stoklayıp bir gemi aracılığı ile göndermektedir. Firma deposundan limana tır ile gönderilmesi, gemilere vinç ile yüklenip yüksek şiddette rüzgar ve fırtınaya dayanması ve Türkiye’ye ulaştıktan sonra limana indirilip alıcı firmaya yine tırlarla ulaştırılması aşamasında ISO konteyner bir sürü darbe ve şiddetle karşı karşıya kalır. Böyle şiddetli darbe karşısın da dirençli bir koruyucu katman ancak ISO konteynerler sağlar.

ISO konteynerlerin köşe direkleri 4 mm sacdan, duvarları ise 1,8 mm kalınlığındaki galvaniz sacdan üretilmektedir. Bu bir çok koruyucu sac duvar arasında oldukça kaliteli kalınlığa sahip koruma sağlar.

ISO Konteyner İle Modifiye Ev Yapmak

Alo Konteyner Tamiri sizler için Türkiye’nin neresinde olursanız olun, size hem ISO konteyner teminini yapar hem de istediğiniz tasarım da size ev yapar. ISO konteynerler ev ve ofis yapımı için en sağlam ve uzun ömürlü ürünlerdir. Boyası düzgün biçimde yapılmış bir ISO konteyner ile yapılan evin 100 yıldan daha uzun ömre sahiptir. Aynı zaman da evinizi yada ofisinizi tırlar ile başka başka yerlere nakledip aynı biçim de orada da kullanmaya devam edersiniz.

Siz evinizin nasıl görüneceğini hayal edin yada bize bildirin sizler için nasıl görüneceğini bilgisayar ortamında tasarlayalım ve dilerseniz Kocaeli / Gebze organize sanayi bölgesindeki fabrikamız da konteyner evinizi tasarımınıza göre hazırlayıp yerinde montajlayalım. Uzman ekibimizle konteyner evinizi anahtar teslim modifiye edip hazırlıyoruz.

Kendi Konteynerime Modifiye Yapmak İstiyorum

Eğer kendi ISO konteyneriniz var ise dert etmeyin, bizim işimiz zaten modifiye ve tamir yapmak. Sizin ürünüzü de dilediğiniz gibi tamir yada modifiye yapıyoruz. Yapmanız gereken bize ürününüzün fotoğraflarını alo sipariş hattımızdan Whatsapp ile yada [email protected] mail adresi ile gönderin, detayları ve ücretlendirmeyi konuşalım. Projenizi tasarlayalım.

ISO Konteyner İle Modifiye Ofis Yapmak

İş kurmanızda önceliklerden birisi de işinizi yöneteceğiniz bir ofis yapısıdır. Özellikle sadece ofis ihtiyacınız varsa size en uygun ve sağlam yapılardan birisi ISO konteyner ofis yapmaktır. ISO konteyner sağlam yapısı ve kolay modifiye edilmesi sayesin de sizin tam ihtiyacınıza uygun yapıdır. Özellikle 20 Feet’lik konteyner 14.4 m2’lik alanı ile tek oda ofis ihtiyacınız da sizin büyük oranda ihtiyacınızı çözecektir. Eğer ofisiniz de 5 ve üzeri çalışanınız olacaksa tercihiniz 40 feet ISO konteyner tercihiniz olmalı.

Sizlere hem ihtiyacınız olan İkinciel yada sıfır ISO konteynerinizi temin ediyor hem de sizin hayaliniz deki ofisi tasarlayıp yüksek işçilik kalitesiyle modifiye ediyoruz. Ayrıca sizin ISO konteynerden bir ofisiniz varsa uzman tamir ekibimiz dilerseniz fabrikamız da dilerseniz de sizin adresinize gelerek gerekli tamir ve modifiyelerinizi yapmaktadır.

Eğer bir şantiye içinde yada bir büyük bir fabrika deposu içerisinde ofise ihtiyacınız varsa hem ekonomik anlamda hem de ileriye dönük anlamda konteynerden bir ofis sahibi olmanız çok avantajlı olacak. Çünkü büyük alanlarda zaman zaman ofis yeri işlerinize engel olacak bir alan kaplayabilir. Böyle durumlarda bir vinç yada forklift yardımı ile ofisinizin yerini istediğiniz zaman değiştirip çalışma düzeninizden geri kalmazsınız, ofisinizi tekrar tekrar yeniden dizayn etmek zorunda kalmazsınız.

ISO Konteyner İle Modifiye Cafe Yapmak

Cafe, büfe gibi iş yapacağınız alanlar sizleri en gözde mekanlarda bulunma zorunluluğunda bırakır. Çünkü hoş vakit geçirmek isteyen kişiler şehir merkezlerin de yada etkinliğin bol olduğu alanlarda gezmeyi severler. Böyle durumlarda o bölgelerden cafeniz için bir yer kiralamak hem kira açısından çok yüksek maliyet getirir. Sadece kira masrafı ile kurtulmazsınız, çünkü kiradan çok daha yüksek maliyet getiren şey cafenizi yada büfenizi dekore etmektir. Bu maliyet bile 30 m2’lik bir cafe de 200 BİN TL’yi (**2019 yılı fiyat örneğidir) rahatça bulabiliryor. Bu kadar yüksek masraflara bir de bu kiralık olarak cafe açtığınız muhitte istediğiniz müşteri potansiyelini yakalayamadıysanız, işler yüksek borç batağı ile sizi zor yılların beklediği bir noktaya getirebilir.

Neden Cafe Konteyner Yaptırmalıyım?

Konteyner modifiyesi usta bir firma tarafından yapıldığın da kaliteli işçilik, şık görünüm sunar. Konteynerler tır yada vinç ile dilediğiniz yere taşınabilir. Konteynerlere birleşim yaparak metrekare alnınında sınırlı kalmazsınız, dilediğiniz kadar genişletilebilir. Bu birleşim konteynerler dilenildiği zaman birleşim noktalarından ayrılarak tek ve taşınabilir hale getirilir.

Cafe konteynerler de istediğiniz şık görünümü, otantik görünümü, modern görünümü, ahşap görünümü sağlayabilmekteyiz. ISO konteynerin sağlam şasesi ve duvarları üzerine inşa ettiğimiz cafe konteynerler çok sağlam yapıları sayesinde senelerce dilediğiniz yere taşınır ve orada kullanmaya değer. Cafe konteynerlerin en önemli avantajı istediğiniz yere taşımak olduğu için verim almadığını bir muhitten cafenizi iflas ederek terk etmek zorunda kalmazsınız. İstediğiniz zaman başka bir yere cafe konteynerinizi taşıyıp işinizi kapatmadan yeni bir mekanda iş yapmaya devam edersiniz.

Cafe konteynerler sezonluk etkinlik ortamlarında ya da fuarlarda da çok avantajlıdır. Cafenizin tüm tasarımı ve yerleşimi hazır şekilde tır aracılığı ile örneğin 3. Havalimanında Teknofest’te 3 günlük hizmet vermek gerektiğinde oraya taşınarak hizmetinizi verirsiniz, ardından Ekim ayındaki Emlak Fuarına taşıyıp orada cafe yada fuar tanıtımında kullanacağınız hizmetinizi verebilirsiniz. Yani cafe konteyner ile işiniz de bir sınıra takılı kalmazsınız.

Cafe konteynerler aynı zaman da ihtiyacınız bittiğinde çöpe atılmaz, hurdaya verilmez, tekrardan size para bırakacak bir biçimde satabilirsiniz. Kısacası kâr etmek istiyorsanız tercihiniz cafe konteyner olmalı.

Tüm bu güzel faydalardan yararlanmak için tüm tadilat işleriniz Alo Konteyner Tamiri hemen arayarak yada [email protected] mail adresine mail atarak çözebilirsiniz.

× Satış Temsilcisi